Welcome to Evently

Lorem ipsum proin gravida nibh vel veali quetean sollic lorem quis bibendum nibh vel velit.

Evently

Stay Connected & Follow us

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

  /  Koncert „Sygnał Miłosierdzia”

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej

„Sygnał miłosierdzia"

„Sygnał miłosierdzia” – koncert uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała w Nowej Rudzie- Słupiec. Inicjatywa ta inspirowana corocznym koncertem w Rzeszowie rodziła się w głowach organizatorów- ks. Krzysztofa Iwaniszyna oraz lokalnej młodzieży zrzeszonej w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży nie od dziś. Jednak musiała dojrzeć, by mogła zostać rzeczywiście realizowana. Wierzymy, że przez muzykę, świadectwo, wspólnotę i Słowo każdy doświadczy tchnienia i mocy Najwyższego. Fala uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie rozlewa się po całej Polsce, bo Bóg jest godzien wszelkiej chwały. Uroczystość Bożego Ciała jest dobrą okazją do publicznego wyrażenia wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Przed południem uroczyste procesje ulicami wsi i miast: małe dziewczynki sypiące kwiaty przed Panem Jezusem, dziewczyny i młodzi chłopcy, rodzice i dziadkowie, baldachim, sztandary i chorągwie, figury i feretrony. Wszyscy i wszystko ze względu na Pana Jezusa. Aby zobaczył nas, aby zobaczył miejsca w których mieszkamy i pracujemy, aby nas pobłogosławił! A wieczorem: „Sygnał Miłosierdzia” w Nowej Rudzie – Słupiec! Narrację koncertu tworzą bowiem zarówno wspaniałe hymny i pieśni chwały te tradycyjne, jak i napisane współcześnie przez nasze pokolenie. Organizatorzy zaaranżowali specjalnie na tą okazję oprawę muzyczną przez profesjonalnych muzyków. Tak od 2018 roku w Boże Ciało o godz. 19 plac przy basenie sportowym w Słupcu zostaje zapełniony wiernymi, by wspólnie wielbić Chrystusa i dziękować za Jego wielkie miłosierdzie, przez które pozostawił nam wspaniały dar- dar Eucharystii. Na jednej scenie, wspólnie w jedności przez przepiękne dźwięki muzyki chrześcijańskiej ponad 100 osób wychwala Boga. Sekcje wokalną dowodzi Katarzyna Mąka- nauczycielka, dyrygentka, chórzystka. Natomiast sekcję instrumentalną kieruje Kacper Birula, dyrygent, skrzypek, kompozytor. Na jednej scenie wspólnie wielbią: chórzyści zrzeszeni w różnych organizacjach muzycznych, soliści, osoby, które kochają śpiewać i uwielbiać Chrystusa a na co dzień nie przynależą do żadnego towarzystwa muzycznego. Pustkę muzyczną zapełnia orkiestra symfoniczna. Ważnym punktem naszego koncertu jest – adoracja. Pan Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie w przepięknej procesji, wraz z pochodniami oraz flagami, przybywa do zgromadzonych wiernych.
Niezależnie od tego, czy jesteś jeszcze dzieckiem, czy masz już za sobą jakiś złoty jubileusz, na „Sygnał Miłosierdzia” każdy jest zaproszony! Zaprasza nas nasz Biskup, mało tego, zaproszeni jesteśmy aby tworzyć ten koncert, a nie tylko na nim być. Jedynym na widowni będzie Pan Jezus! On jest tym, dla którego cały ten koncert. To właśnie dla Niego kilkumiesięczne przygotowania, dla Niego cały wysiłek tylu młodych ludzi, dla Niego tak wielkie przedsięwzięcie. Dla Niego wszystko! Jesteśmy wszyscy zaproszeni, aby dawać piękny koncert Panu Jezusowi! I ci co na scenie, i ci co pod nią. Wszyscy dla Jednego!

Dyrygent Chóru Sygnał Miłosierdzia

Katarzyna Mąka

 – od 1994 roku kłodzczanka. Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I St. w Kłodzku gdzie prowadzi Klasę fortepianu oraz chór szkolny.

Chóralistyką zainteresowała się w czasie studiów w Częstochowie, gdzie śpiewała w zespołach wokalnych, z którymi koncertowała w kraju i poza jego granicami uczestnicząc w wielu koncertach i konkursach ( Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Belgia, Włochy.) W latach 1992-1994 sopranistka Jasnogórskego Kwartetu Wokalnego „ Cantus” – zawodowego zespołu śpiewaków powołanego do oprawy muzycznej codziennych konwentualnych mszy łacińskich . Absolwentka Podyplomowych Studiów Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współtwórczyni Zespołu Kameralistów Concerto z którym dała wiele koncertów z repertuarem muzyki dawnej. Zainteresowanie wykonawstwem muzyki dawnej skłoniło ją do pogłębiania wiedzy na ten temat w ramach Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie , gdzie pracowała pod kierunkiem m.in. Kaia Wessela, Jamesa Oxley’a i Stevena Taylora . Wykonuje również partie solowe w muzyce oratoryjno – kantatowej oraz koncertuje jako śpiewak – kameralista.

Poszukując nowych sposobów kształcenia głosu zetknęła się z prof. Jadwigą Gałęską – Tritt, której zawdzięcza umiejętności wokalne oraz obecne spojrzenie na pracę z głosem . Również współpraca z prof. Marcinem Wawrukiem jest źródłem wielu artystycznych inspiracji oraz sposobem doskonalenia siebie i zespołu. Jest zapraszana jako ekspert emisji głosu do prowadzenia wrasztatów z zespołami wokalnymi. Prowadzi także warsztaty i zajęcia emisyjne dotyczące mechanizmów ochronnych głosu oraz higieny pracy głosem . Dedykowane są one osobom dla których głos jest narzędziem pracy.

Dyrygent Orkiestry Sygnał Miłosierdzia

Kacper Birula

Dyrygent, skrzypek, kompozytor.
Początkowo studiował grę na skrzypcach w bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Henryka Bałabana. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczął studia dyrygenckie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie Maestro Marka Pijarowskiego. Już podczas studiów rozpoczął działalność koncer¬tową, wielokrotnie występując z symfonikami Filharmonii Dolnośląskiej i Filharmonii Sudeckiej. Jako stypendysta UE studiował w Hochschule für Musik Dresden, w klasie prof. Ekkeharda Klemma. W tym czasie aktywnie uczestniczył w życiu muzycznym regionu współpracując i występując podczas koncertów kameralnych i prapremier, muzykował też z orkiestrą Landesbühnen Sachsen. Uczestniczył w konkursach dyrygenckich w Londynie, St. Petersburgu i Polsce, gdzie parokrotnie plasował się w czołówce uczestników. Artysta współpracuje również z innymi zespołami w Polsce w tym ze znakomitą Sinfonią Iuventus, występował również w Niemczech, Francji, i Chinach.
Szczególną, odrębną dziedziną jego działalności artystycznej jest współpraca na polu muzyki religijnej. Wraz z P. Bębenkiem, H. Kowalskim, P. Pałką, K. Młynarską, U. Rogalą prowadzi warsztaty dla pasjonatów śpiewu w liturgii. Na tym gruncie specjalizuje się w dużych formach wokalno-instrumentalnych.
Jest autorem utworów religijnych oraz ich opracowań.
Swoją pasję do muzyki przekazuje również podczas wykładów i prelekcji

Sztab organizacyjny

Zapraszamy do udziału

Zarejestruj się już dziś!

Jeśli potrafisz i pragniesz śpiewać w chórze Sygnału Miłosierdzia.

Jeśli grasz na instrumentach symfonicznych (strunowych lub dętych) i chcesz zasilić szeregi orkiestry Sygnału Miłosierdzia.

Zapisy trwają
od 1.01.2019r. do 31.03.2019r.

Zapisy trwają
od 1.01.2019r. do 31.03.2019r.